Varis Merkezi | Varis Nedir | Varis Yakınmaları | Bacak Ağrısı | Kramplar | Ödem
cheap nfl jerseys usa 2015 Christian Louboutin Black Friday cheap nhl jerseys wholesale cheap jerseys moncler outlet usa via Lululemon Saskatoon Black Friday Sale wholesale nba jerseys cheap authentic mlb jerseys cheap nfl jerseys authentic Moncler Outlet Black Friday Moncler Jackets Black Friday Deals Moncler Cyber Monday Deals wholesale christian louboutin Black Friday Cheap Moncler lululemon cyber monday lululemon black friday deals Moncler Outlet cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys lululemon black friday Lululemon Sale Black Friday fake oakleys for sale Lululemon Athletica Black Friday wholesale nfl jerseys factory fake oakleys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap nba jerseys wholesale jerseys china cheap authentic nfl jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nhl jerseys
Bacak krampları...

Baldır ve ayak kaslarının ani ve uzun süreli kasılmasıyla oluşur. Nedeni kesin olarak anlaşılmasa da kaynaklandığı birçok neden vardır. Krampların kesin olarak aşırı yüklenmeden kaynaklandığı söylenebilir. Egzersiz sonrası veya hamilelik sırasında oluşan kramplar en güzel örnekleridir. Çoğu kez uykuda, geceleri oluştuğu için "Gece Oluşan Bacak Krampları" (NBK) adını alır. Bütün bir gece boyunca tekrarladığında üzücü, geceler boyu sürdüğünde ürkütücü bir sorundur. Gebelik ve varisli damarların bu kramplara neden olduğu bilinmektedir.

Varis ve gece krampları...

Genişlemiş ve varisli hale gelmiş toplardamarların, kirli kanı etkili olarak taşıyamamasından kaynaklanır. Gün boyunca kasların ürettiği metabolizma artıkları, toplardamarlardaki yetersizlik sonucu bacaklardan uzaklaştırılıp temizlenemez. Bu metabolizma artıkları kasların normal çalışmasını bozar, istek dışı kasılmalara ve krampların oluşmasına neden olur. Bu tip krampların nedeni aşırı artık birikmesi olup, en basit çözümü dolaşımın normale döndürülmesi, yani varislerin tedavisidir.

 

"Çözümlerimiz" kısmında tedavi seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Gebelik ve bacak krampları...

Gelişmesini sürdüren ve karnınızda büyüyen bebeğiniz, dolaşım sisteminin özellikle bacaklarınıza giden damarların daha zor koşullarda çalışmasına neden olur. Gebeliğin son aylarında oluşan bacak krampları, üretilen metabolizma artıklarının bulunduğu kirli kanın kalbe tam ve etkili olarak taşınamamasındandır. Bebeğin büyüyen bedeninin sırtınızda bulunan sinirlere bası yapması da, kramp oluşumuna neden olur.

Hamilelik ilerledikçe bacak kramplarınız, özellikle akşamları olanlar daha da sıklaşır. Kramplar sizi derin uykudan uyandırabilir. Gece boyunca tekrarlayan kramplar can yakıcı ve uyku kaçırıcıdır. Kramp oluştuğunda parmaklarınızı hafifçe bükün ve kasılmış kaslarınıza masaj yapın. Kasılmış kaslarınızın gevşemesi için buz kalıplarından yararlanabilirsiniz. Kasılmalar azaldığında ılık duş ve yürümek sizi rahatlatacaktır. Bazı basit önlemlerle krampların oluşması engellenebilir.

 

"Gebelik ve bacak sağlığı" sayfamızı tıklayarak hamileler için önerilerimizi okuyabilirsiniz.

 

Düzenli egzersizler, özellikle esneme sağlayan germe hareketleri kas boyunu uzatır ve krampları azaltır. Egzersiz öncesinde ve sonrasında su, özellikle de mineral zengini doğal suları tüketmek krampları önler.

 

"5 dakikalık bacak egzersizleri" hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

 

Bu basit önlemlerle geçmeyen kramplarınız için doktorunuza danışarak tıbbi yardım alın.

 

Varis, Varis Nedir?, Varis Tedavisi, Köpük Tedavisi, İğne Tedavisi, Toplardamarlar, Akciğer Embolisi, Doğum Lekeleri,Yorgun Bacaklar