cheap nfl jerseys usa 2015 Christian Louboutin Black Friday cheap nhl jerseys wholesale cheap jerseys moncler outlet usa via Lululemon Saskatoon Black Friday Sale wholesale nba jerseys cheap authentic mlb jerseys cheap nfl jerseys authentic Moncler Outlet Black Friday Moncler Jackets Black Friday Deals Moncler Cyber Monday Deals wholesale christian louboutin Black Friday Cheap Moncler lululemon cyber monday lululemon black friday deals Moncler Outlet cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys lululemon black friday Lululemon Sale Black Friday fake oakleys for sale Lululemon Athletica Black Friday wholesale nfl jerseys factory fake oakleys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap nba jerseys wholesale jerseys china cheap authentic nfl jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nhl jerseys
Bacak sağlığınız için egzersizler...
Yarım çömelme...

Vücudunuz dik, ayaklarınız hafifçe açık olacak şekilde ayakta durun. Vücudunuzu; dizlerinizi hafifçe kırarak, sırtınızı gerin ve düz iken sandalyede oturur gibi alçaltın. Bacaklarınızı başlangıç pozisyonuna gelene kadar yavaşça düzleştirin. Egzersizi 10-20 defa tekrarlayın.

Baldır kaslarıyla yükselme...

Vücudunuzu dik ve gergin tutarak ayakta durun. Ellerinizi vücudunuzun yanında tutun, ayaklarınızı denge için birbirinden 20 cm. ayırın. Parmak uçlarınızda yavaşça yükseldikten sonra, yine yavaşça alçalın. Egzersizi 10-20 defa tekrarlayın.

Yerinde yürümek...

Ayakta dururken, tek bacağınızı uyluk kısmı yere paralel olana kadar kaldırın. Bacağınızı yere indirirken diğer bacağınızı kaldırın. Yerinizde dururken yürümeye devam edin. Her bacakla 15-20 defa hareketi tekrarlayın.

Sırt üstü yatarak yapılan gerdirme egzersizleri...

Ellerinizi boyun arkasında birleştirin ve ayaklarınızı gergin olacak şekilde uzatın. Dizlerinizi karnınıza doğru bükün, bu pozisyondayken bacaklarınızı gergin olacak şekilde yukarı doğru uzatın ve yavaş olarak başlangıç pozisyonuna dönün. Bu egzersizi 5-20 defa tekrarlayın.

Baldırlarınız alçak sandalye, plates topu veya iki minder üzerindeyken sırt üstü yatın. Ayak parmaklarınızı katlayın ve zorlayarak sonuna kadar açın, daha sonra ayaklarınızı saat ve tersi yönünde çevirin. Bir dakika boyunca aynı hareketleri tekrarladıktan sonra, aynı süre boyunca ayaklarınızı ilk önce kendinize doğru daha sonra ise baldırlarınızla aynı düzlemde olacak şekilde ileri doğru gergin olarak uzatın.

 

Sağlıklı bacaklar için önerdiğimiz tüm "Egzersizler" için tıklayınız.
Varis hastalığı; görüntü, ağrı, kramp ve psikolojik açılardan yaşam kalitenizi bozar.
"Tanı ve tedavi seçenekleri" için tıklayınız.

 

Varis, Varis Nedir?, Varis Tedavisi, Köpük Tedavisi, İğne Tedavisi, Toplardamarlar, Akciğer Embolisi, Doğum Lekeleri,Yorgun Bacaklar