Varis Tedavisi | Bacak Sağlığı | Varis Merkezi | Halit Işıklar
cheap nfl jerseys usa 2015 Christian Louboutin Black Friday cheap nhl jerseys wholesale cheap jerseys moncler outlet usa via Lululemon Saskatoon Black Friday Sale wholesale nba jerseys cheap authentic mlb jerseys cheap nfl jerseys authentic Moncler Outlet Black Friday Moncler Jackets Black Friday Deals Moncler Cyber Monday Deals wholesale christian louboutin Black Friday Cheap Moncler lululemon cyber monday lululemon black friday deals Moncler Outlet cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys lululemon black friday Lululemon Sale Black Friday fake oakleys for sale Lululemon Athletica Black Friday wholesale nfl jerseys factory fake oakleys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap nba jerseys wholesale jerseys china cheap authentic nfl jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nhl jerseys
Şuan buradasınız; Skip Navigation LinksAna sayfa > Bacaklar hakkında > Bacaklarımız nasıl hareket ediyor?
Bacaklarımız nasıl hareket ediyor...

Kemik, kas, sinir, damar ve derinin oluşturduğu bacaklarınız gün boyunca sizi özgürlüğünüze taşıyor.

 

Kalçadan ayak bileklerine kadar uzanan bacağı, üst bacak (uyluk), diz ve alt bacak (baldır) olarak üçe ayırabiliriz.

 

Uylukta vücudun en büyük, uzun ve sağlam kemiği femur bulunur. Uyluğun ön ve arkasında bulunan çok sayıda kas, bacağın kuvvetini ve sağlamlığını sağlar.

 

Diz üst bacakla alt bacağı oluşturan femur, tibia ve fübula adı verilen kemiklerin birleşme noktasıdır. Dizin önünde koruyucu kapak gibi görev yapan patella adlı kemik bulunur. Yanlardan saran ligamentler dizin düzgün çalışmasına yardımcı olurken, kemiklerin arasında bulunan kıkırdaklar sürtünmeyi azaltır.

 

Hayatınız boyunca sizi taşıyacak dizin düzgün çalışması ve üzerine fazla yük binmemesi için kasların egzersizlerle kuvvetlendirilmesi ve kilonuzun normal sınırlarda olması gerektiğini unutmayın.

 

Olmanız gereken kiloyu "Vücut kitle oranını" kullanarak hesaplamak için tıklayınız.

 

Dizden ayak bileklerine kadar uzanan alt bacak (baldır), tibia ve fibula denilen kemiklerden oluşur. Baldırda vücudun ikinci büyük, uzun ve sağlam kemiği tibia bulunur. Baldırın arkasında bulunan çok sayıda kas, ayağın hareketini sağlar. Bu kaslar ayakta bulunan 20'den fazla kemiğin hareketlere eşlik etmesinden sorumludur. Ayak ve alt bacak, kasların etrafını saran faysa örtüsüyle sıkıca çevrilmiştir.

 

Aktif ve hareketli yaşanan hayat, her yaş ve herkes için sağlıklıdır. Aktif yaşam, bacaklardaki kanın kalbe dönüşünü kolaylaştırır.

 

Aktif yaşamın parçası "Bacak egzersizleri" hakkında bilgi edirken, "Varislerin" hayatınızı kısıtlamasına izin vermeyin...

 

Varis, Varis Nedir?, Varis Tedavisi, Köpük Tedavisi, İğne Tedavisi, Toplardamarlar, Akciğer Embolisi, Doğum Lekeleri,Yorgun Bacaklar