Varis Merkezi | Toplardamarlar | DVT | Akciğer Embolisi | Halit Işıklar
cheap nfl jerseys usa 2015 Christian Louboutin Black Friday cheap nhl jerseys wholesale cheap jerseys moncler outlet usa via Lululemon Saskatoon Black Friday Sale wholesale nba jerseys cheap authentic mlb jerseys cheap nfl jerseys authentic Moncler Outlet Black Friday Moncler Jackets Black Friday Deals Moncler Cyber Monday Deals wholesale christian louboutin Black Friday Cheap Moncler lululemon cyber monday lululemon black friday deals Moncler Outlet cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys lululemon black friday Lululemon Sale Black Friday fake oakleys for sale Lululemon Athletica Black Friday wholesale nfl jerseys factory fake oakleys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap nba jerseys wholesale jerseys china cheap authentic nfl jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nhl jerseys
Şuan buradasınız; Skip Navigation LinksAna sayfa > Toplardamarlar > Doğumsal toplardamar hastalıkları

Doğumsal toplardamar hastalıkları ve köpük tedavisinin yeri...

Tarihteki ilk tanımı, mitoloji kahramanı Medusa ile yapılmış ve daha sonraları Medusa başı benzetilmesi sık olarak kullanılmıştır. Doğumsal damar anomalileri basit doğum lekelerinden, fonksiyon kaybına neden olan lezyonlara kadar geniş bir yelpazede yer alır. Vücuttaki toplar, atar damarlar ve/veya lenf damarlarından kaynaklanır. Atardamarlar ve toplardamarlardan kaynaklanan doğumsal anomaliler kan akımdaki fazlalıktan dolayı klinik olarak erken ortaya çıkarken, sadece toplardamarlardan oluşan anomalliklerde klinik tablo ilerleyen yaşlarda belirginleşir.

Tanı, doğum lekelerinde olduğu gibi gözle görüldüğünden, kolayca konur. Doğumsal damar anomalileri anatomik, fizyolojik ve mikroskopik yapılarına göre sınıflandırılsalar da doğru tedavi için anomalinin yapısının anlaşılması şarttır. Renkli Doppler USG, manyetik rezonans anjiografi yöntemleriyle yapılan incelemelerle anomalinin boyutu ve yapısı anlaşılır.

Tedavisinde sıklıkla damar içinden uygulanan yöntemler kullanılır. Detaylı olarak incelenen hastaların yapısal anomallikleri görüntüleme yöntemleriyle ortaya konduktan sonra değerlendirilir. Köpük tedavisi için uygun olan hastalarda Doppler-USG kullanılarak tedavi uygulanır. Geniş bir yelpazeye dağılmış bu hastalıkta birçok tedavi yöntemi eş zamanlı olarak kullanılmak zorundadır. Tedavi için en uygun zaman (yaş ve diğer sağlık problemleri göz önüne alınarak) seçilirken, hastalığın ilerlemesini kontrol altına almak için basınçlı çoraplar kullanılmalıdır.
Doğum lekeleri olan hastalar, damar cerrahları tarafından düzenli takip edilmeli ve doğal seyri sırasında oluşabilecek alevlenmeler kontrol altına alınmalıdır.

 

Zaman içinde oluşturduğu çirkin görüntülerle yaşamınızı kısıtlayan ve yakınmalara neden olan doğum lekelerinden kurtulmayı ertelemeyiniz.
"Basınç tedavisi", "Köpük tedavisi" ve diğer "Çözümler" için tıklayınız.

Varis, Varis Nedir?, Varis Tedavisi, Köpük Tedavisi, İğne Tedavisi, Toplardamarlar, Akciğer Embolisi, Doğum Lekeleri,Yorgun Bacaklar