Varis Merkezi | Varis Nasıl Oluşur | Varis Tedavisi | Köpük Tedavisi | Bacak Sağlığı | Halit Işıklar
cheap nfl jerseys usa 2015 Christian Louboutin Black Friday cheap nhl jerseys wholesale cheap jerseys moncler outlet usa via Lululemon Saskatoon Black Friday Sale wholesale nba jerseys cheap authentic mlb jerseys cheap nfl jerseys authentic Moncler Outlet Black Friday Moncler Jackets Black Friday Deals Moncler Cyber Monday Deals wholesale christian louboutin Black Friday Cheap Moncler lululemon cyber monday lululemon black friday deals Moncler Outlet cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys lululemon black friday Lululemon Sale Black Friday fake oakleys for sale Lululemon Athletica Black Friday wholesale nfl jerseys factory fake oakleys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap nba jerseys wholesale jerseys china cheap authentic nfl jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nhl jerseys
İğne tedavisi (Sclerotherapy) nedir...

Damar içinden tedavi anlamına gelen sclerotherapy yöntemi ilk olarak antikçağda Hippokrates tarafından uygulanmıştır. Hippokrates tarafından bakır bir telin varisli damarın içine sokulmasıyla ilk varis tedavisi ve sclerotherapy uygulaması yapılmıştır.1945'te Dr.Fegan ve Dr.Sig'in çalışmaları sonunda modern sclerotherapynin temelleri atılmış, gelişen teknolojilerin tedavide kullanılmasıyla, günümüzdeki genişlemiş uygulama alanına kavuşmuştur. Tedavinin temeli, izole olarak bozuk varisli damarda fibrozis oluşturulması ve damarın vücut tarafından uzaklaştırılmasıdır.

 

Damarda fibrosiz oluşumu için;

  • Farmokolojik (ilaçla) ( Köpük ve T-Fly® sclerotherapy ile tedavi )
  • Mekanik (ısıyla) ( Lazer, Radyofrekans ) yöntemler kullanılır.

 

Cerrahi tekniklerde bozuk toplardamar ile birlikte yüzeysel sistemin sağlam kısımlarıda devre dışı bırakılmaktadır. Sclerotherapy yönteminde damar içinden çalışılarak sınırlı endotel (damarın en iç duvarını yapan hücreler) hasarı oluşturulur ve basınç uygulanarak bu damarların birbirine yapışması sağlanır. Tedavi sonrası devre dışı kalmış bozuk damar vücuttan atılır ve bu damarların sağlam damarlar üzerindeki yükünün azalmasıyla toplardamarlar daha etkili çalışır.

T-Fly® ile mikrosclerotherapy...

Büyük damarları sağlam ve/veya RFS uygulamasıyla  bozuklukları düzeltilmiş varisli damarlarda uygulanan yöntemde, 2002 yılında patentini aldığımız T- Fly® adı verilen özel bir iğne düzeneği ile sclerothreapy uygulamaktayız. 0.2 ile 3 mm genişliğinde, varisli damarların tedavisinde kullanılan şeklidir. Boyutlarından dolayı tip I-III olarak sınıflandırılan bu damarlar için en etkili ve kalıcı sonuç veren uygulamadır. Cilt yüzeyine yakınlığından parlak kırmızı renkte görülen ve boyutları 0.1 mm olan saç teli kalınlığındaki Tip I varislerin iğne ile tedavisi T-Fly® kullanımıyla mümkün olmaktadır. Bu ince damarlara iğne ile girilmesindeki zorluktan dolayı, cilt yüzeyinden lazer ve radyofrekans yöntemleri kullanılmış fakat tedavi edilen damarların kısa sürede yeniden belirginleşmesi, ciltte oluşan yanıklar yüzünden kullanım alanı zaman içinde kısıtlanmıştır. T-Fly® teknolojisi kılcal ve retüküler damarların tedavisinde en etkili yöntem olan sclerotherapy'nın uygulanmasını mümkün kılmaktadır.

Yapılan bu ağrısız işlem sırasında hastalar uygulamayı seyredip, varisli damarların anında yok oluşunu gözlemler. T-Fly® teknolojisi kullanılarak uygulanan mikrosclerotherapy ile kılcal ve mor damarların tedavisinde en az yan etkiyle kısa zamanda, kalıcı bir başarı elde edilir.

Yeni geliştirilmiş ilaçların da kullanıma girmesi sonucu eskiden görülen cilt yaraları ve ciltte oluşan renk değişim riski en aza inmiştir. Klasik mikrosclerotherapy uygulaması sırasında uygulama bölgesinde oluşan morluk, kaşıntı, geçici renk koyulaşması, telengiektazik matting, flebit (lokal olarak uygulanan damarda pıhtı oluşması) vb. istenilmeyen etkilerin T-Fly® uygulamasıyla dünya ortalamalarının çok altında oluştuğunu yaptığımız çalışmalar göstermiştir.

 

T-Fly® mikrosclerotherapy uygulamaları sırasında kaydedilen videoları izlemek ve basındaki yankımalar için "Galeri" bölümünü ziyaret edin.

 

Varis, Varis Nedir?, Varis Tedavisi, Köpük Tedavisi, İğne Tedavisi, Toplardamarlar, Akciğer Embolisi, Doğum Lekeleri,Yorgun Bacaklar