Varis Merkezi | Varis Nasıl Oluşur | Varis Tedavisi | Köpük Tedavisi | Bacak Sağlığı | Halit Işıklar
cheap nfl jerseys usa 2015 Christian Louboutin Black Friday cheap nhl jerseys wholesale cheap jerseys moncler outlet usa via Lululemon Saskatoon Black Friday Sale wholesale nba jerseys cheap authentic mlb jerseys cheap nfl jerseys authentic Moncler Outlet Black Friday Moncler Jackets Black Friday Deals Moncler Cyber Monday Deals wholesale christian louboutin Black Friday Cheap Moncler lululemon cyber monday lululemon black friday deals Moncler Outlet cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys lululemon black friday Lululemon Sale Black Friday fake oakleys for sale Lululemon Athletica Black Friday wholesale nfl jerseys factory fake oakleys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap nba jerseys wholesale jerseys china cheap authentic nfl jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nhl jerseys
Köpük Tedavisi ve RFS...

Boyutları 4 mm ve üzerinde olan Tip III-IV varisli damarların tedavisi için kullanılan farmakolojik (ilaçla) sclerotherapy'nin günümüzde ulaştığı en son noktadır. 1945'li yıllardan beri kullanılan güvenliği ispatlanmış sclerozan ilaç, özel yöntemlerle gazlarla karıştırılarak, boyutları 100 mikrondan küçük, diş macunu kıvamında köpük elde ediliyor. Köpük diğer sıvı sclerozanlara göre daha etkili olduğundan, kullanılan ilaç miktarını %50 oranında azaltmaktadır. Köpük formunda kullanılan ilaç, geniş çaplı damarların duvarında daha dengeli bir temas yüzeyi oluşturur. Damar çeperinin her noktasıyla dengeli temas sağlayan köpük ile sclerozan etki daha güçlü ve kontrollü olarak sağlanır.

Sıvı sclerozan maddelerin damar içinde kan ile karışarak etkinliği azalırken, köpük damar duvarıyla dengeli bir etkileşime geçer ve verildiği bölgede kalarak etkinliğini sürdürür. Sıvı sclerozan maddelerle yapılan tedavinin Renkli Doppler ile kontrolü mümkün olmamasına rağmen, köpüğün oluşturduğu kontrast sayesinde Renkli Doppler eşliğinde tedavi edilen damardaki etkisinin izlenmesi, işlemin tam kontrol altında yapılmasını sağlar, doğabilecek yan etkiler en aza indirilir.

Köpük damar içine katater veya iğne ile verilir. Merkezimiz, ultrasound eşliğinde köpükle sclerotherapy yöntemini Türkiye'de ilk defa uygulamış, hem Türkiye'de hem de dünyada sayı ve tecrübe konusunda hak ettiği yeri almıştır. Köpük tedavisi sayesinde, toplam tedavi süresinde yarıya yaklaşan bir kısalma olurken, tedavi başarısı, hastalarımızın konforu ve mutluluğu da bu oranda artmaktadır.

 

RFS olarak adlandırdığımız köpük tedavisi ile cerrahinin birlikte kullanıldığı hidrit yöntemle hastalarımız varisli damarlarından 20-30 dakikada kurtuluyor...

 

Merkezimizde geliştirilen ve 2003 yılında, dünyadaki ilk uygulaması tarafımızdan yapılan RFS uygulaması, günümüzde birçok ülkede başarıyla uygulanıyor. İngiltere'de yapılan karşılaştırmalı çalışmalarla diğer klasik tedavi yöntemlerine göre üstünlüğü gösterilmiş durumda. Altı yıl gibi kısa bir sürede 350'den fazla bacağı bu yöntemle %95'e yaklaşan bir başarıyla tedavi ettik ve dünyadaki en büyük ve uzun takipli seriyi oluşturduk.

RFS nasıl uygulanır...

Renkli Doppler Ultrasound incelemesinde safen toplar damarının femoral venle birleştiği noktada, kaçak tespit edilen varisli damarlarda (Tip IV trunkal varisler) uyguladığımız eski ve yeni iki tekniğin birlikteliği olan RFS yani; 'Retrograde Foam Sclerotherapy' kasıkta yapılan 2-3 cm.'lik kesiden yararlanılarak bozuk damarın katater denilen özel borularla köpükle doldurulmasından oluşur. RFS yöntemiyle köpük tedavisi, diğer tedavi yöntemleri uygulanırken kullanılan genel anesteziden farklı olarak, lokal anestezi yani çalışılacak alanın uyuşturulmasıyla yapılır. Tedavi sürecinde farklı müdahalelere ihtiyaç duyulmaması, estetik bakımdan rahatsız edici yara izlerinin oluşmaması, bu tedavi yöntemini ön plana çıkaran unsurlardandır. İşlem bitiminde hastaların tek yapması gereken, operasyon sonrasında bir saat yürümek ve tüm varis tedavileri sonrasında giyilmesi gereken varis çorabını en az 3 hafta giymektir.

 

Uygulama öncesi ve sonrası görüntüleri izlemek için "Galeri" bölümünü, "Basında yansımalar" sayfasını ziyaret ederek RFS uygulaması hakkında bilgilenin.

 

Varis, Varis Nedir?, Varis Tedavisi, Köpük Tedavisi, İğne Tedavisi, Toplardamarlar, Akciğer Embolisi, Doğum Lekeleri,Yorgun Bacaklar