Galeri | Varis Tedavisi | Videolar | Varis Merkezi | Halit Işıklar Galeri | Varis Tedavisi | Videolar | Varis Merkezi | Halit Işıklar
cheap nfl jerseys usa 2015 Christian Louboutin Black Friday cheap nhl jerseys wholesale cheap jerseys moncler outlet usa via Lululemon Saskatoon Black Friday Sale wholesale nba jerseys cheap authentic mlb jerseys cheap nfl jerseys authentic Moncler Outlet Black Friday Moncler Jackets Black Friday Deals Moncler Cyber Monday Deals wholesale christian louboutin Black Friday Cheap Moncler lululemon cyber monday lululemon black friday deals Moncler Outlet cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys lululemon black friday Lululemon Sale Black Friday fake oakleys for sale Lululemon Athletica Black Friday wholesale nfl jerseys factory fake oakleys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap nba jerseys wholesale jerseys china cheap authentic nfl jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nhl jerseys
Şuan buradasınız; Skip Navigation LinksAna sayfa > Varis > Galeri > T-Fly® tedavi videoları

Renkli Doppler eşliğinde köpük uygulaması ...

Büyük varisli damarların (Tip IV) tedavisi için kullanılan yöntem, farmakolojik (ilaçla) sclerotherapy'nın günümüzde ulaştığı en son noktadır. Köpük uygulamasında diğer formlardan % 50 oranında daha az ilaç kullanılır. Damar duvarıyla dengeli bir temas yüzeyi oluşturan köpüğün sclerozan etkisi kontrollü şekilde ortaya çıkar. Sıvı sclerozan maddelerin damar içinde kan ile karışırak etkinliği azalır, köpük ise kan ile karışmadan bir tabaka oluşturur ve damar duvarıyla dengeli bir etkileşime girer. Verildiği bölgede uzun süre kalır ve etkinliğini sürdürür. Sıvı sclerozan maddelerle yapılan tedavi USG ile kontrol edilemez. Köpük uygulamasında ise, oluşturduğu kontrast sayesinde USG izlenir ve tedavi edilen damardaki etkisinin izlenmesi işlemin tam olarak kontrol altında yapılmasını sağlar.

Uygulama katater yoluyla ve/veya varisli damarın içine iğne ile ilaç verilerek yapılır. Merkezimiz, ultrasound eşliğinde köpükle sclerotherapy yöntemini Türkiye'de ilk uygulayandır. Daha önce kullandığımız sıvı formdaki sclerozan maddeler ve cerrahi ile sonuçlar karşılaştırıldığında, bu tedavi için 'sihirli' kelimesini kullanmak yerinde olur. Köpük sayesinde, tedavi süresinde yarıya yaklaşan bir kısalma olurken, hastaların konforu ve mutluluğu da bu oranda artmaktadır .

 

Toplardamarların çalışması ve korunma yöntemleri için sırasıyla "Toplardamarlar hakkında" ve "Bacak sağlığımız" linklerini tıklayıp, tedavi ve tedavi süreci hakkında bilgi için "Çözümler" ve "Tedavi süreci" sayfalarımızı ziyaret edin.

 

Doktorunuza Sorun?    


Adınız Soyadınız:

E-posta adresiniz:

Sorunuz :

Tip IV kalın ve kıvrıntılı damarların köpük uygulamasıyla tedavisi...
29 yaşında bayan hastanın, üst bacak dışında oluşmuş Tip IV variköz venlerinin köpük uygulamasıyla tedavi videosunu izlemek için resmi tıklayın.
Yakınmalar: bacak ağrısı.
Risk faktörleri: meslek, kabızlık, doğum.
Klinik sınıflandırma: C 2(s); E P; A S1; P ref;

Tip IV kalın ve kıvrıntılı damarların köpük uygulamasıyla tedavisi...
45 yaşında bayan hastanın, üst bacak arka dışında oluşmuş Tip IV variköz veninin köpük uygulamasıyla tedavi videosunu izlemek için resmi tıklayın.
Yakınmalar: kozmetik kaygı.
Risk faktörleri: meslek, doğum, ailede varis hikayesi.
Klinik sınıflandırma: C 1,2(a); E P; A S1; P ref;

Tip IV kalın ve kıvrıntılı damarların köpük uygulamasıyla tedavisi...
36 yaşında bayan hastanın, diz altı arka dışında oluşmuş izole Tip IV varisli damarlarının köpük uygulamasıyla tedavi videosunu izlemek için resmi tıklayın.
Yakınmalar: bacak ağrısı, gece krampları.
Risk faktörleri: meslek, doğum, ailede varis hikayesi.
Klinik sınıflandırma: C 1,2(s); E P; A S1,3; P ref;

Tip IV kalın ve kıvrıntılı damarların köpük uygulamasıyla tedavisi...
29 yaşında bayan hastanın, diz altı arkasında oluşmuş izole Tip IV varisli damarının USG eşliğinde köpük uygulamasıyla tedavi videosunu izlemek için resmi tıklayın.
Yakınmalar: bacak ağrısı.
Risk faktörleri: meslek, ailede varis hikayesi.
Klinik sınıflandırma: C 1,2(s); E P; A S1,3; P ref;

Varis, Varis Nedir?, Varis Tedavisi, Köpük Tedavisi, İğne Tedavisi, Toplardamarlar, Akciğer Embolisi, Doğum Lekeleri,Yorgun Bacaklar