Varis Merkezi | lenf damarları | Lenf Masajı | Bacak şişliği
cheap nfl jerseys usa 2015 Christian Louboutin Black Friday cheap nhl jerseys wholesale cheap jerseys moncler outlet usa via Lululemon Saskatoon Black Friday Sale wholesale nba jerseys cheap authentic mlb jerseys cheap nfl jerseys authentic Moncler Outlet Black Friday Moncler Jackets Black Friday Deals Moncler Cyber Monday Deals wholesale christian louboutin Black Friday Cheap Moncler lululemon cyber monday lululemon black friday deals Moncler Outlet cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys lululemon black friday Lululemon Sale Black Friday fake oakleys for sale Lululemon Athletica Black Friday wholesale nfl jerseys factory fake oakleys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap nba jerseys wholesale jerseys china cheap authentic nfl jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nhl jerseys
Lenfödemin 3. - 4. evrede tedavisi...

Cerrahi tedavi, klinik evresi 3 - 4 olan hastalarda uygulanır. Medikal tedaviye rağmen bacak veya kolun çapının artması, lenf yollarında tekrarlayan enfeksiyonlar, uzuvun iş göremez hale gelmesi ve adolesan dönemdeki kozmetik nedenler cerrahi tedaviyi düşündürmelidir. Cerrahi tedavilerde elde edilen başarı sınırlı olduğundan, daha önce de belirtildiği gibi en son evrelerde ve en son tedavi olarak uygulanır.
Lenfödemden korunma, oluştuğunda ise boşaltıcı tedavilerle hastalığı başlangıç evresinde tutma, başarı şansı en yüksek tedavidir.

Cerrahi uygulamalar; mikrovasküler teknik veya pedikül dokular kullanılarak yapılan fizyolojik lenfatik drenaj rekonstrüksiyonu ve uzvun fonksiyonunu kazanması için yapılan deri altı dokusunun çıkartıldığı eksizyonel ameliyatlardan oluşur.

Lenfödem tedavisindeki cerrahi uygulamalar:

A. Fizyolojik Ameliyatlar
  1. Direkt lenfatik rekonstrüksiyon ameliyatları;
      i. Alloplastik ameliyatlar
      ii. Mikrolenfatik onarım
      iii. Lenf nodu-venöz anastamozlar
  2. Pedikül Ameliyatları;
      i. Lokal deri flep ameliyatı
      ii. Dermal flep ameliyatı (Thomson)

B. Eksizyonel Ameliyatlar

   1. Deri altı dokunun çıkartıldığı ameliyatlardır.

 

Lenfödem tedavisinde, uzuv fonksiyonunu kaybettiğinde cerrahi tedavi uygulanmalı, sekonder lenfödemi olan hasta grubunun hastalığının daha önceden geçirilmiş ameliyatlara bağlı olduğu unutulmamalıdır.

 

Hastalığın ilerlemesini durdurmak için lütfen tıklayarak "Boşaltıcı tedaviler", "Bacakların" ve "Kolların" korunması hakkında bilgi alın.

Varis, Varis Nedir?, Varis Tedavisi, Köpük Tedavisi, İğne Tedavisi, Toplardamarlar, Akciğer Embolisi, Doğum Lekeleri,Yorgun Bacaklar