Varis Merkezi | Toplardamarlar | DVT | Akciğer Embolisi | Halit Işıklar
cheap nfl jerseys usa 2015 Christian Louboutin Black Friday cheap nhl jerseys wholesale cheap jerseys moncler outlet usa via Lululemon Saskatoon Black Friday Sale wholesale nba jerseys cheap authentic mlb jerseys cheap nfl jerseys authentic Moncler Outlet Black Friday Moncler Jackets Black Friday Deals Moncler Cyber Monday Deals wholesale christian louboutin Black Friday Cheap Moncler lululemon cyber monday lululemon black friday deals Moncler Outlet cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys lululemon black friday Lululemon Sale Black Friday fake oakleys for sale Lululemon Athletica Black Friday wholesale nfl jerseys factory fake oakleys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap nba jerseys wholesale jerseys china cheap authentic nfl jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nhl jerseys
Şuan buradasınız; Skip Navigation LinksAna sayfa > Toplardamarlar > Toplardamar bozuklukları

Toplardamar bozuklukları nelerdir...

Toplardamarın düzenli çalışması kapakçıkların görevlerini tam olarak yapmalarına bağlıdır. Doğumsal olarak yokluğunda veya sonradan fonksiyonlarını kaybetmeleri sonucu, kan bacaklarda göllenerek damar içinde basınç artışına ve buna bağlı yakınmaların ortaya çıkmasına neden olur. En sık rastlanılan damar hastalığı olan varisler, toplardamarlarda kan göllenmesi sonucu ortaya çıkar.

Yüzeysel toplardamarda gelişmesine rağmen, diğer toplardamar yetmezlikleriyle benzer yakınmalara neden olan "Varis ve yakınmaları" hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

Toplardamar hastalıklarını doğuştan ve sonradan gelişen olarak ikiye ayırabiliriz:

 

Doğumsal toplardamar hastalıkları denince, basit cilt renginde değişiklik yapan doğum lekelerinden, bacakların fonksiyonunu bozan malformasyonları da içeren geniş bir yelpazeye yayılmış hastalıklar anlaşılır. "Doğumsal toplardamar hastalıkları ve köpük kullanılarak tedavisi" hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

 

Sonradan edinsel olarak çıkan toplardamar hastalıkları kendini damarlarda tıkanıklık ve/veya yetmezlik olarak gösterir. Travma ya da girişimsel işlemlerden sonra oluşan yaralanmalar, uzun dönemde tıkanıklık ve bunu takip eden toplardamar yetmezliğine neden olur. Oluşan yetmezlik, kanın göllenmesine ve toplardamar yüksek tansiyonu sonucu dokuların beslenmesinin bozulmasına neden olur.

Toplardamarların içinde istenmeyen pıhtıların oluşması kan akışını engeller. Ama daha da önemlisi bu pıhtıların yerlerinden koparak akciğer damarlarında tıkanıklık oluşturmasıdır.

 

Sırasıyla "Derin toplardamarda pıhtı oluşması" ve "Akciğer embolisi" hakkında bilgi için tıklayınız.

 

Oluşturduğu çirkin görüntülerle yaşamınızı kısıtlayan ve yakınmalara neden olan varisli damarlardan kurtulmayı ertelemeyiniz.
"T-Fly® ile mikrosclerotherapy", "Köpük tedavisi" ve diğer "Çözümler" için tıklayınız.

 

Varis, Varis Nedir?, Varis Tedavisi, Köpük Tedavisi, İğne Tedavisi, Toplardamarlar, Akciğer Embolisi, Doğum Lekeleri,Yorgun Bacaklar