Varis Merkezi | Varis Nasıl Oluşur | Varis Tedavisi | Köpük Tedavisi | Bacak Sağlığı | Halit Işıklar
cheap nfl jerseys usa 2015 Christian Louboutin Black Friday cheap nhl jerseys wholesale cheap jerseys moncler outlet usa via Lululemon Saskatoon Black Friday Sale wholesale nba jerseys cheap authentic mlb jerseys cheap nfl jerseys authentic Moncler Outlet Black Friday Moncler Jackets Black Friday Deals Moncler Cyber Monday Deals wholesale christian louboutin Black Friday Cheap Moncler lululemon cyber monday lululemon black friday deals Moncler Outlet cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys lululemon black friday Lululemon Sale Black Friday fake oakleys for sale Lululemon Athletica Black Friday wholesale nfl jerseys factory fake oakleys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap nba jerseys wholesale jerseys china cheap authentic nfl jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nhl jerseys
Cerrahi (Klasik Cerrahi, Hook Flebektomi, SEPS)...

Tip IV olarak adlandırılan, 4mm'den büyük damarların tedavi seçenekleri arasındadır. Bu tipteki varisli damarlar safen toplardamarı (trunkal) ve bunun dışında gelişenler olarak iki ana gruba ayrılır.

Klasik cerrahi...

Büyük ve/veya küçük safen toplardamarlar sisteminde damarların genişleyerek, kıvrıntılı hal almasıyla trunkal varisler oluşur. Renkli Doppler incelemesinde derin ve yüzeysel sistemin birleşme noktasında kaçak varlığında; uygulanan cerrahi teknik safenofemoral bileşke bağlanması ve striping denilen yöntemle damarın içine tel sokularak vücuttan dışarıya alınmasıdır. Uygulama genel anestezi altında, ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Kasık ve diz arkasındaki bozuk birleşme noktalarına cerrahi olarak ulaşılır, aradaki bağlantı ve yan dallar bağlanarak kesilir (SFJ ve/veya SPJ ligasyonu). Varisleri barındıran safen venin içine yerleştirilen telin üzerine damar bağlanarak tel çekilir ve safen ven vücut dışına alınır (striping).

Yapılan çalışmalar; klasik cerrahi uygulanmış hastaların %40 ile 60'ı oranında, 3 yıl içinde yeni oluşan varisli damarlara bağlı yakınmaların oluştuğunu göstermiştir. Yeniden varis oluşma olasılığının yüksek olması, uygulama sırasında hastaların genel anestezi almaları, hastane yatışı gerektirmesi ve ameliyat sonrası dönemin sıkıntılı geçmesi nedeniyle özel olarak seçtiğimiz hastalarımıza önerdiğimiz bir tedavidir.

Hook Flebektomi...

Yapılan Renkli Doppler USG inceleme sonucunda, yüzeysel sistemde bulunan bozukluklara bağlı olarak yukarıda anlatılan cerrahi işleme ek olarak veya tek başına kullandığımız bir yöntemdir. Genişliği 3mm ve üzerinde olan damarlarda uygulanır. Varisli damarlar 2 mm'lik deliklerden (hook flebektomi) kancalar ile tutularak çekilir, vücut dışına alınır.

Striping ve hook flebektomi uygulaması sırasında çekilerek vücut dışına alınan damar uçlarındaki kanama, uygulanan basınçlı çorap veya bandajlarla kontrol edilir. Kanamaya bağlı gelişen morluk (ekimoz) ve kan birikmesi (hemotom) 3-4 haftada geçse de, uzun sürede yeni damar oluşumlarına yol açarak varislerin tekrarlamasına neden olur.

Perforan venlerin bağlanması...

Diz altında yüzeysel sistemle, derin sistemi birleştiren bağlantı damarlarında yetmezlik olduğunda kullanılan yöntemdir. Açık veya kapalı endoskopik (SEPS) yöntemle uygulanır. Uygulamalardan kapalı uygulama olan endoskopik subfasial perforan ven ligasayonunu hastalarımıza önerip, uyguluyoruz. SEPS 2-3 cm.'lik cilt kesisinden yerleştirilen kamera görüntüsü altında uygulanır ve açık yöntemde uygulanan 30-40 cm.'lik cilt kesisine gerek kalmaz. Derin toplardamar sistemiyle yüzeysel sistem arasında, diz altındaki perforan venler dediğimiz damarlardaki kapak yetmezliği için kullanılan yöntem, diğer cerrahi uygulamalarla yüzeysel sistemleri tedavi edilmiş, cilt renginde değişikliği ve yaraları olan hasta grubu için sıklıkla kullandığımız bir uygulamadır.

 

RFS olarak adlandırdığımız köpük tedavisi ve cerrahi yöntemin birlikte kullanıldığı uygulamayla hastalarımız 20-30 dakikada varisli damarlarından kurtuluyor.

 

Daha fazla bilgilenmek için "RFS", RFS'nin "Basındaki Yansımalarını" öğrenmek için tıklayın.

 

Varis, Varis Nedir?, Varis Tedavisi, Köpük Tedavisi, İğne Tedavisi, Toplardamarlar, Akciğer Embolisi, Doğum Lekeleri,Yorgun Bacaklar