Varis Merkezi | Varis Nasıl Oluşur | Varis Tedavisi | Köpük Tedavisi | Bacak Sağlığı | Halit Işıklar
cheap nfl jerseys usa 2015 Christian Louboutin Black Friday cheap nhl jerseys wholesale cheap jerseys moncler outlet usa via Lululemon Saskatoon Black Friday Sale wholesale nba jerseys cheap authentic mlb jerseys cheap nfl jerseys authentic Moncler Outlet Black Friday Moncler Jackets Black Friday Deals Moncler Cyber Monday Deals wholesale christian louboutin Black Friday Cheap Moncler lululemon cyber monday lululemon black friday deals Moncler Outlet cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys lululemon black friday Lululemon Sale Black Friday fake oakleys for sale Lululemon Athletica Black Friday wholesale nfl jerseys factory fake oakleys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap nba jerseys wholesale jerseys china cheap authentic nfl jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nhl jerseys
Şuan buradasınız; Skip Navigation LinksAna sayfa > Varis > Varisin tanı ve tedavisi

Varisin tanısı ve tedavi yolları...

İnsanoğlunun ayağa kalkması, cildin incelmesi vb. faktörlerin etkisiyle diğer canlı türlerine göre, varis hastalığı insanlarda daha sık oluşmaya başlamıştır. Tanının gözle görünür olması, hastalığı çağlar boyunca ilgi odağı yapmıştır. Hipokrat tarafından damar içine bakır tel sokularak ilk damar içi varis tedavisi gerçekleştirilmiş, Roma askerleri uzun yürüyüşlerden önce bacaklarına ceylan derisinden bandajlar sararak ilk basınç tedavisinin uygulayıcıları olmuştur.

Kendi tanınızı kendiniz koyun...

Doğru tanı, bacaklardaki sorunun anlaşılmasında ve tedavinin planlanmasında ilk adımdır. Düzenli olarak bacaklarınızı gözleyin. Bacaklarla ilgili ağırlık, şişlik ve yorgunluk yakınmaları günün ilerleyen saatlerinde ortaya çıkaryor ve bacaklarınıza baktığınızda cilt altında belirginleşmiş 4mm. den büyük damarlar görünür durumdaysa fleboloji yani toplardamar hastalıkları  konusunda uzmanlaşmış bir doktordan yardım alın. Bunlar yüzeysel venöz yetmezliğe bağlı variköz genişlemeler yani varisli damarlar olabilir.

Varisli damarlar...

 

Varisli damarlar boyutlarına göre 4 tipe ayrılır. Birinci tipteki damarlar cilde en yakın olanlardır ve boyutları 1-2 mm. arasında değişir. Cilde olan yakınlıklarından dolayı kırmızı parlak renkte görülen bu damarlar hastalarımız tarafından damar çatlaması olarak da adlandırılır. İkinci ve üçüncü tipteki damarların boyutları ise 3-4 mm. arasında değişir. Ciltten uzaklığı daha fazla olduğundan mavi-yeşil renkte görülen bu damarların uzantıları cilde yaklaştıkça incelerek kırmızı renk alır ve genellikle tip I damarlarla karışır. Tip IV olarak adlandırılan damarlar ise 5 mm.den daha büyük olan damardır. Gecikmiş vakalarda boyutları 2-3cm.'e ulaşan bu damarlar ve sıklıkla neden oldukları yaralar ürpertici bir görüntü oluşturur.

Geniş bir yelpazede yer alan varisli damarlara ait sorunların çözümündeki ilk basamak hastalığın geçmişi ve muayenedir. Hastalarımızla ilk buluşmada; öz ve soy geçmişleri detaylı olarak sorgulandıktan sonra yakınmaları ele alınır ve tedavi sonundaki beklentileri öğrenilir. Fizik muayene sırasında tedavi sırasında sorun olabilecek diğer sistemik hastalıkların araştırılması yapıldıktan sonra hastalarımıza uygulama sırasında hiçbir ağrı vermeyen renkli Doppler ultrason aleti kullanılarak, varis oluşumu mekanizmaları içinde anlattığımız kapakçık yetmezliği olabilecek noktalar detaylı olarak incelenir. İncelemeler sonucunda elde edilen veriler doğrultusunda oluşturulan tedavi planı hastalarımıza anlatılırken, daha önce belirttikleri beklentilerin tedavi sonrasında ne oranda karşılanacağı irdelenir. Uygulanacak tedavinin etkinliği ve sürekliliğinin sağlanması için gerekli olan baldır kas pompasının işlevi ve bacak sağlığınız için gerekli olan önerilerde bulunulur.

 

Tedavi sonrası korunma yöntemleri, yeniden damar oluşumunu engelleyecek önlemlerin anlatıldığı "Bacak sağlığı" sayfalarımızı ziyaret edin.

 

Hastalarımızın, özellikle bayanların bacaklarında değişik tipte varisli damarlar olduğundan, en etkili çözüm için "T-Fly® ile mikrosclerotherapy", "Köpük tedavisi" ve diğer "Çözümleri" kullanarak en iyi sonuca ulaşmaktayız.

 

Varis, Varis Nedir?, Varis Tedavisi, Köpük Tedavisi, İğne Tedavisi, Toplardamarlar, Akciğer Embolisi, Doğum Lekeleri,Yorgun Bacaklar