Varis Merkezi | Varis Nasıl Oluşur | Korunma Yolları | Köpük Tedavisi | Bacak Sağlığı | Halit Işıklar
cheap nfl jerseys usa 2015 Christian Louboutin Black Friday cheap nhl jerseys wholesale cheap jerseys moncler outlet usa via Lululemon Saskatoon Black Friday Sale wholesale nba jerseys cheap authentic mlb jerseys cheap nfl jerseys authentic Moncler Outlet Black Friday Moncler Jackets Black Friday Deals Moncler Cyber Monday Deals wholesale christian louboutin Black Friday Cheap Moncler lululemon cyber monday lululemon black friday deals Moncler Outlet cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys lululemon black friday Lululemon Sale Black Friday fake oakleys for sale Lululemon Athletica Black Friday wholesale nfl jerseys factory fake oakleys cheap nfl jerseys cheap nfl jerseys wholesale nfl jerseys cheap nba jerseys wholesale jerseys china cheap authentic nfl jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nhl jerseys
Yüzme ve bacak sağlığınız...

Dolaşım sisteminiz için en etkili egzersiz yöntemi yüzmedir. Nefesimizi alıp verirken toplardamarlar içindeki kanı kalbe doğru çeker, yüzme sırasında çalışan tüm kaslar bu sırada kanı kalbe doğru iter.

 

Yüzme dışında, havuzda veya su içinde başka egzersizler de yapabilirsiniz.

 

Basit öneriler:
Havuz veya denizin içinde su omuzlarınıza kadar geldiğinde, hareket etmeden durmanız bile, ısı ve suyun oluşturduğu basınçla toplardamarlarınızdaki kanın kalbe doğru ilerlemesini sağlar. Kasların çalışmasıyla bu etki daha da artar.

 

Havuz kenarına tutunduktan sonra, bacaklarınızı gererek yukarı aşağı, daha sonra yanlara doğru açıp kapayın. Her hareketi 10-15 defa tekrarlayın.

 

Su içinde yürümek bacak kaslarını kuvvetlendirir ve etkili bir aerobik egzersizidir. Yürüyüşü 20 dakika yapın.

 

Sağlıklı bacaklar için önerdiğimiz tüm "Egzersizler" için tıklayınız.
Varisli damarlar ağ gibi bacaklarınızı sarıp, hayatınızı kısıtlamadan varisli damarlardan kurtulma yollarını anlattığımız "Çözümler" kısmını tıklayınız.  

 

Varis, Varis Nedir?, Varis Tedavisi, Köpük Tedavisi, İğne Tedavisi, Toplardamarlar, Akciğer Embolisi, Doğum Lekeleri,Yorgun Bacaklar